Hoppa till sidans innehåll

Matcher

Spelprogram - Stockholm Cup 2018/2019 B

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Kvartsfinal
2019-03-24 20:00 150971103 Kallhälls FF (7) - Hanvikens SK (3) 5 - 7 Järfällavallen 1
2019-03-27 20:00 150971105 IFK Tumba FK (4) - IFK Österåker FK (3) 6 - 5 e.s. Storvretens BP 1
2019-03-31 14:00 150971104 Kista SC (4) - Värtans IK (3) 0 - 6 Stadshagens IP 1
2019-04-02 20:00 150971102 Skogås-Trångsunds FF (5) - Spånga IS FK (4) 4 - 2 Nytorps Mosse IP 1
1/8-final
2019-03-03 20:00 150971097 Kallhälls FF (7) - Klassens IF (5) 5 - 4 Järfällavallen 1
2019-03-09 15:00 150971096 Bro IK (6) - Hanvikens SK (3) 4 - 14 Kungsängens IP 2
2019-03-09 16:30 150971101 Roslagskulla IF (5) - IFK Tumba FK (4) 1 - 2 Röllingby 1
2019-03-10 12:45 150971095 IFK Viksjö (5) - Spånga IS FK (4) 2 - 5 Järfällavallen 1
2019-03-10 16:00 150971098 Örby IS (6) - Kista SC (4) 2 - 3 Solberga BP 1
2019-03-10 18:30 150971099 Svensk-Palestinska FF (5) - Värtans IK (3) 2 - 8 Stadshagens IP 1
2019-03-17 20:00 150971100 Tudor Arms FC (6) - IFK Österåker FK (3) 4 - 6 Stadshagens IP 1
2019-03-21 20:00 150971094 Skogås-Trångsunds FF (5) - Hallonbergens IF (4) 3 - 2 Nytorps Mosse IP 1
1/16-final
2019-02-10 10:30 150971078 Enskede FF (6) - Hallonbergens IF (4) 7 - 8 e.s. Torvalla IP 3
2019-02-16 19:00 150971084 Olympique Rissne FC (7) - Klassens IF (5) OW (0 - 3) Djursholms IP 2
2019-02-17 18:30 150971090 Tudor Arms FC (6) - Ingarö IF (5) 4 - 1 Stadshagens IP 1
2019-02-20 20:15 150971093 FC Djursholm (5) - IFK Tumba FK (4) 2 - 3 Djursholms IP 2
2019-02-22 19:30 150971088 Åkersberga BK (6) - Värtans IK (3) 4 - 10 Röllingby 1
2019-02-22 20:00 150971087 Kista SC (4) - IFK Stockholm FK (4) 7 - 6 e.s. Kungsängens IP 2
2019-02-23 13:30 150971080 Apollon Solna FK (6) - Spånga IS FK (4) 2 - 6 Skytteholms IP 3
2019-02-23 15:00 150971082 Grödinge SK (6) - Bro IK (6) 7 - 8 Kungsängens IP 2
2019-02-23 16:00 150971086 Örby IS (6) - Norrtulls SK (4) 4 - 1 Enskede IP 2
2019-02-23 18:00 150971092 Högalids IF (5) - Roslagskulla IF (5) 4 - 6 Stadshagens IP 1
2019-02-24 12:00 150971091 Bagarmossen Kärrtorp BK (4) - IFK Österåker FK (3) 1 - 2 Stadshagens IP 1
2019-02-24 13:00 150971081 Årsta FF (6) - IFK Viksjö (5) 2 - 7 Järfällavallen 1
2019-02-24 15:00 150971083 Bollstanäs SK (4) - Hanvikens SK (3) 5 - 8 Bollstanäs IP 1
2019-02-24 16:00 150971085 Tullinge BK (7) - Kallhälls FF (7) 1 - 2 Brantbrinks IP 2
2019-02-26 20:00 150971089 Svensk-Palestinska FF (5) - Stuvsta IF (5) 3 - 2 Brantbrinks IP 2
2019-03-07 20:00 150971079 Skogås-Trångsunds FF (5) - Tungelsta IF (4) 5 - 4 Nytorps Mosse IP 1
1/32-final
2018-10-20 14:00 150971075 Upplands-Bro United FK (7) - IFK Viksjö (5) 2 - 3 Kungsängens IP 1
2018-10-22 20:00 150971068 Assyriska United IK (4) - IFK Stockholm FK (4) 4 - 5 e.s. Brunna IP 2
2018-10-22 20:00 150971076 IK Säbysjön (6) - Stuvsta IF (5) 2 - 3 Tallbohovs IP 1
2018-10-23 19:45 150971066 Nynäshamns IF FK (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 2 - 5 Kvarnängens IP 2
2018-10-23 20:00 150971051 Norrtulls SK (4) - Konyaspor Kultur och IF (4) 3 - 1 Stadshagens IP 1
2018-10-23 20:00 150971056 Boo SK (7) - Svensk-Palestinska FF (5) 4 - 5 Björknäs IP 1
2018-10-23 20:30 150971061 Kallhälls FF (7) - Hässelby SK FF (4) 3 - 1 Bolindervallen 2
2018-10-24 20:00 150971050 Bromstens IK (7) - Örby IS (6) 5 - 6 Bromstens IP 2
2018-10-24 20:00 150971069 Åkeshovs IoFK (6) - Grödinge SK (6) 2 - 3 Broängsplan 1
2018-10-24 20:00 150971070 BK Gömmaren (7) - Roslagskulla IF (5) 1 - 2 Källbrinks IP 3
2018-10-24 20:00 150971072 Tullinge BK (7) - Nackdala AIS (6) 3 - 0 Brantbrinks IP 1
2018-10-24 20:00 150971073 Enskede FF (6) - Bollmora IKF (7) 5 - 2 Enskede IP 3
2018-10-25 19:45 150971064 Tunisiska FC (7) - IFK Österåker FK (3) 2 - 11 Åkersberga IP 2
2018-10-25 20:00 150971053 Hallonbergens IF (4) - Vendelsö IK (4) 6 - 4 Örvallen 1
2018-10-25 20:00 150971059 Åkersberga BK (6) - FC Järfälla (4) 6 - 4 Margretelunds IP 2
2018-10-25 20:00 150971060 Bro IK (6) - Råsunda IS (6) 4 - 0 Bro IP 2
2018-10-26 19:30 150971062 FC Brandbergen (6) - Skogås-Trångsunds FF (5) 6 - 7 e.s. Brandbergsplan 1
2018-10-26 20:00 150971054 Apollon Solna FK (6) - IF Lokomotiv Blackeberg (6) 2 - 1 Skytteholms IP 3
2018-10-26 20:00 150971057 Klassens IF (5) - Rönninge Salem Fotboll (5) 4 - 1 Örvallen 1
2018-10-27 13:00 150971058 Sörskogens IF (7) - Spånga IS FK (4) 3 - 4 Sörskogens BP 1
2018-10-27 13:00 150971077 Somalia United Fotbollsförening (5) - Ingarö IF (5) 3 - 4 Knutby BP 1
2018-10-28 14:00 150971065 Stockholms IF Midia (6) - Bollstanäs SK (4) 2 - 4 Ärvinge BP 1
2018-10-28 15:00 150971074 Tudor Arms FC (6) - Älvsjö AIK FF (4) 1 - 0 Stadshagens IP 1
2018-10-30 19:45 150971049 Sollentuna FK (4) - Värtans IK (3) 1 - 2 Norrvikens IP 2 Hall
2018-10-30 20:00 150971067 FC Sampierdarenese (7) - Högalids IF (5) 4 - 5 Djursholms IP 2
2018-10-31 20:00 150971055 Olympique Rissne FC (7) - Reymersholms IK (4) 3 - 2 Rissne IP 1
2018-10-31 20:00 150971071 Erikslunds KF (5) - FC Djursholm (5) 5 - 7 Erikslund 1
2018-11-04 14:00 150971063 Marockanska FC (7) - Tungelsta IF (4) 3 - 9 Brunna IP 2
2018-11-08 19:00 150971052 Årsta FF (6) - Spårvägens FF (4) 3 - 1 Årstagårdens BP 1
1/64-final
2018-10-11 20:00 150971046 Kallhälls FF (7) - Rotebro IS FF (6) 2 - 1 Bolindervallen 2
2018-10-12 20:00 150971010 FC Brandbergen (6) - Bele Barkarby FF (4) 8 - 0 Brandbergsplan 1
2018-10-12 20:00 150971015 Apollon Solna FK (6) - Wollmars FF (5) 2 - 1 Skytteholms IP 3
2018-10-12 20:00 150971030 Suryoye Botkyrka KIF (7) - Svensk-Palestinska FF (5) 5 - 6 e.s. Storvretens BP 1
2018-10-13 12:00 150971005 Bro IK (6) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 5 - 2 Bro IP 1
2018-10-13 12:00 150971029 Marockanska FC (7) - IF Söderkamraterna (6) 9 - 8 e.s. Brunna IP 2
2018-10-14 12:00 150971018 Nackdala AIS (6) - Danderyds SK (5) 7 - 5 Broängsplan 1
2018-10-14 14:00 150971003 Boo SK (7) - AK Stockholmsatleterna (7) 4 - 1 Björknäs IP 1
2018-10-14 14:00 150971012 Upplands-Bro United FK (7) - FC Tolkarna (7) 2 - 0 Kungsängens IP 1
2018-10-14 14:00 150971024 Albion FC (6) - Tungelsta IF (4) 2 - 6 Kärrtorps IP 2
2018-10-14 15:00 150971019 BK Gömmaren (7) - AC Jordbro (4) 4 - 3 Visättra IP 1
2018-10-14 16:00 150971025 Somalia United Fotbollsförening (5) - Ösmo GIF FK (5) 3 - 0 Knutby BP 1
2018-10-14 16:00 150971028 Solna FC (5) - Vendelsö IK (4) 2 - 3 Skytteholms IP 3
2018-10-14 18:00 150971006 Ursvik IK (5) - Assyriska United IK (4) 2 - 9 Örvallen 1
2018-10-14 18:00 150971007 Bollmora IKF (7) - Västerhaninge IF (4) 9 - 8 e.s. Trollbäckens IP 2
2018-10-14 20:00 150971026 Solberga BK (6) - FC Järfälla (4) 1 - 7 Solberga BP 1
2018-10-14 20:00 150971027 SuS IF (7) - Tunisiska FC (7) OW (0 - 3) Stadshagens IP 1
2018-10-15 20:00 150971011 Gimonäs FC (5) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 1 - 2 Stora Mossens IP 1
2018-10-15 20:00 150971013 Högalids IF (5) - Långholmen FC (4) 5 - 1 Tantolundens BP 1
2018-10-15 20:00 150971014 FC Södrasidan (7) - Bollstanäs SK (4) 3 - 5 Sätra BP 1
2018-10-15 20:00 150971023 Tudor Arms FC (6) - Kransen United FF (5) 3 - 0 Stadshagens IP 1
2018-10-15 20:00 150971041 Polonia Falcons FF (6) - Sollentuna FK (4) 2 - 6 Åkeshovs BP 1
2018-10-15 20:00 150971045 Oranje FK (7) - Konyaspor Kultur och IF (4) 3 - 5 e.s. Essinge IP 1
2018-10-15 20:15 150971031 Klassens IF (5) - FK Bosna 08 (5) 11 - 10 Örvallen 1
2018-10-15 20:30 150971033 Olympique Rissne FC (7) - Stureby SK (5) 3 - 2 Rissne IP 1
2018-10-16 20:00 150971008 Norrtulls SK (4) - Essinge IK (5) 5 - 1 Stadshagens IP 1
2018-10-16 20:00 150971020 BK Yardies (7) - Spånga IS FK (4) 4 - 5 Tantolundens BP 1
2018-10-16 20:00 150971036 Storskogens SK (5) - IFK Österåker FK (3) 1 - 2 Örvallen 1
2018-10-17 20:00 150971002 Fullersta FK (7) - Erikslunds KF (5) 3 - 6 Källbrinks IP 3
2018-10-17 20:00 150971004 FK Bromma (7) - Skogås-Trångsunds FF (5) 2 - 6 Ängby Södra BP 1
2018-10-17 20:00 150971009 Stockholms IF Midia (6) - FC Baloch (6) 3 - 0 Ärvinge BP 1
2018-10-17 20:00 150971017 Cassi FF (6) - IFK Stockholm FK (4) 6 - 8 e.s. Essinge IP 1
2018-10-17 20:00 150971032 IK Säbysjön (6) - BK Gamla Karlbergare (6) 5 - 2 Tallbohovs IP 1
2018-10-17 20:00 150971035 Ljungbackens IF (6) - Spårvägens FF (4) 2 - 3 Östermalms IP 1
2018-10-17 20:00 150971037 Tensta IK (6) - Hallonbergens IF (4) OW (0 - 3) Knutby BP 1
2018-10-17 20:00 150971039 FC of Hässelby (7) - Hässelby SK FF (4) 4 - 8 Hässelby Gårds BP 1
2018-10-17 20:00 150971040 IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Fittja IF (5) 7 - 6 Stora Mossens IP 1
2018-10-17 20:00 150971042 Västertorps BK (7) - Roslagskulla IF (5) 2 - 4 Hägerstensåsens BP 1
2018-10-17 20:00 150971043 Åkeshovs IoFK (6) - Rågsveds IF (4) 4 - 3 e.s. Åkeshovs BP 1
2018-10-17 20:00 150971047 Örby IS (6) - Redbrick City FC (5) 4 - 3 Solberga BP 1
2018-10-17 20:15 150971038 Hallonbergen Centrum FC (7) - Tullinge BK (7) 2 - 9 Örvallen 1
2018-10-17 20:15 150971044 IFK Lidingö BK (6) - Reymersholms IK (4) 1 - 8 Lidingövallen 2
2018-10-17 20:30 150971048 Kronobergs BK (7) - Råsunda IS (6) 1 - 2 Stadshagens IP 1
2018-10-18 20:15 150971016 Årsta FF (6) - FC Björnligan (6) 7 - 2 Årstagårdens BP 1
2018-10-18 20:15 150971021 FC Djursholm (5) - Enebybergs IF (4) 3 - 2 Djursholms IP 2
2018-10-20 14:00 150971034 Fisksätra BBK (6) - Värtans IK (3) 4 - 8 Fisksätra IP 1
2018-10-21 20:00 150971001 Rinkeby United FC (4) - Älvsjö AIK FF (4) 6 - 7 e.s. Stadshagens IP 1
2018-10-21 20:00 150971022 Bondegatans Bajare FF (7) - FC Sampierdarenese (7) 3 - 4 Kärrtorps IP 3

Postadress:
Hudiksvalls FF - Fotboll
Fotbollsektionen, Drottninggatan 6
82430 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 065015335
E-post: This is a mailto link

Se all info