Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2020


Resultat 2020              
Grupp A Herrar              
HuFF-Njutånger     4-1        
Forsa-Näsviken     2-2        
Näsviken-.HuFF     1-2        
Forsa-Njutånger     1-3        
Njutånger-Näsviken     3-2        
HuFF-Forsa     3-2        
               
HuFF 3 3 0 0 9-4 9  
Njutånger 3 2 0 1 7-7 6  
Näsviken 3 1 1 1 5-7 4  
Forsa 3 0 1 2 5-8 1  
               
Grupp B  Herrar              
Iggesund1 -Ljusdal     2-2        
Ilsbo-Hällbo     0-0        
Hällbo-Iggesund1     0-4        
Ilsbo-Ljusdal     3-0        
Ljusdal-Hällbo     7-0        
Iggesund1-Ilsbo     5-0        
               
Iggesund 1 3  2 1 0 11-2 7  
Ilsbo 3  1 1 1  3-5 4  
Ljusdal 3  1 1 1  9-5 4  
Hällbo 3 0 1 2  0-11 1  
               
Grupp C Herrar              
Söderhamn-Strand2     0-3        
Bergsjö-Marma     2-0        
Marma-Söderhamn     1-5        
Bergsjö-Strand2     1-2        
Strand2-Marma     0-0        
Söderhamn-Bergsjö     5-0        
               
Strand 2 3 2 1 0 5-1 7  
Söderhamn 3 2 0 1 10-4 6  
Bergsjö 3 1 0 2 3-7 3  
Marma 3  0 1 2 1-7 1  
               
Grupp D Herrar              
Bollnäs-Norrala     8-1        
Essvik-Iggesund2     3-1        
Iggesund2-Bollnäs     2-6        
Essvik-Norrala     3-2        
Norrala-Iggesund2     2-3        
Bollnäs-Essvik     0-4        
               
Essvik 3 3 0 0 10-3 9  
Bollnäs 3 2 0 1 14-7 6  
Iggesund 2 3 1 0 2 6-11 3  
Norrala 3 0 0 3 5-14 0  
               
Grupp E Herrar              
Sund-Färila     2-1        
Viggbyholm-Enånger     1-0        
Enånger-Sund     1-1        
Viggbyholm-Färila     3-2        
Färila-Enånger     0-2        
Sund-Viggbyholm     1-4
       
               
Viggbyholm 3 3 0 0 8-3 9  
Enånger 3 1 1 0 3-2 4  
Sund 3 1 1 0 4-6 4  
Färila 3 0 0 3 3-7 0  
               
Grupp F Herrar              
Edsbyn-Norr United     2-5        
Strand1-Kilafors     3-1        
Kilafors-Edsbyn     3-3        
Strand1-Norr United     2-0        
Norr United-Kilafors     5-2
       
Edsbyn-Strand1     1-1
       
               
Strand 1 3 2 1 0 6-2 7  
Norr United 3 2 0 1 10-6 6  
Edsbyn 3 0 2 1 6-9 2  
Kilafors 3 0 1 2 6-11 1  
               
Grupp G Damer              
Sandviken-Team Hudik U     3-1        
Ljusdal-NorrHam     2-1        
Team Hudik U-Bollnäs     2-1        
NorrHam-Sandviken     0-5        
Bollnäs-Ljusdal     2-3        
Team Hudik 2-NorrHam     0-2        
Bollnäs-Sandviken     0-5        
Ljusdal-Team Hudik U     0-1        
NorrHam-Bollnäs     1-3        
Sandviken-Ljusdal     2-0        
               
Sandviken 4 4 0 0 15-1 12  
Team Hudik U 4 2 0 2 4-6   6  
Ljusdal 4 2 0 2 5-6   6  
Bollnäs 4 1 0 3 6-11   3  
NorrHam 4 1 0 3 4-10   3  
               
Grupp H Damer              
Gefle-Näsviken     5-2        
Team Hudik 1-Huge     3-0        
Huge-Gefle     2-2        
Team Hudik 1-Näsviken     3-1        
Näsviken-Huge     1-1        
Gefle-Team Hudik 1     4-1        
               
Gefle
3 2 1 0 11-5 7  
Team Hudik 1 3 2 0 1 7-5 6  
Huge 3 0 2 1 5-8 2  
Näsviken 3 0 1 2 4-9 1  
               
Kval Herrar              
Njutånger-Ilsbo     3-3        
Bollnäs-Enånger     3-1        
Ilsbo-Söderhamn     2-3        
Enånger-Norr United
    2-6        
Söderhamn-Njutånger     2-2        
Norr United-Bollnäs     2-1        
               
Kvartsfinaler Herrar              
HuFF-Strand 2     3-1        

Essvik-Strand 1

    0-2        

Iggesund 1-Norr United

    1-2        
Viggbyholm-Söderhamn
    0-2        
               
Semifinaler Damer              
Sandviken-Team Hudik 1
    2-3        
Gefle-Team Hudik 2     3-1        
               
Semifinaler Herrar              
HuFF-Norr United
     3-1        
Strand 1-Söderhamn
     5-6        
               
Final Damer              
Team Hudik 1-Gefle
    1-2        
               
Final Herrar              
HuFF-Söderhamn
    3-4        
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
Uppdaterad: 10 OKT 2018 20:05 Skribent: Härje Lindgren
Epost: Adressen Gömd






 

 

 

Postadress:
Hudiksvalls FF - Fotboll
Köpmanbergsvägen 1
82450 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0702517314
E-post: This is a mailto link

Se all info