Hoppa till sidans innehåll

Matcher

Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2021-09-19
Tid Match Resultat Anläggning
Dam U23 landskamp
16:00 Nederländerna - Sverige 3 - 0 Sportpark Parkzicht
Futsal damlandskamp
14:00 Sverige - Polen 3 - 3 Helsingborg Arena A-hall

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2021-09-19
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan 2021
13:00 Akropolis IF - Västerås SK FK 0 - 2 Grimsta IP 1
Ettan Norra 2021
16:00 Hammarby TFF Herrfotboll - Hudiksvalls Förenade FF 1 - 1 Hammarby IP 1
Div 3 Södra Svealand, herr 2021
19:00 FC Nacka Iliria - IFK Aspudden-Tellus 1 - 1 Vårbergs IP 2
P19 Div.1 2021 - Region 4 (Grupp 2)
12:00 IF Stockholms Fotbollsakademi - BK Forward 0 - 3 Solberga BP 1
13:00 IFK Haninge - Tyresö FF 0 - 2 Torvalla IP 1
P19 Allsvenskan Norra 2021
14:00 Täby FK - Örebro SK FK 1 - 1 Tibblevallen (Täby SC 1)
16:00 IF Brommapojkarna - AIK 2 - 2 Grimsta IP 1
P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2)
13:00 Brommapojkarna DFF - Forssa BK 6 - 4 Åkeshovs BP 1
P19 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1)
13:00 Viggbyholms IK FF - Vaksala SK 3 - 0 Hägernäs IP 1
13:30 Karlbergs BK - Vallentuna BK 6 - 2 Stadshagens IP 1
P19 Div.1 2021 - Region 4 (Grupp 1)
14:30 Enskede IK - Karlslunds IF FK 2 - 0 Skarpnäcks SF 3
P17 Div.1 2021 - Region 4 (Grupp 2)
19:00 Nacka FC - Örebro Syrianska IF 1 - 0 Fisksätra IP 1
P17 Allsvenskan Norra 2021
14:00 Bele Barkarby FF - Älvsjö AIK FF 3 - 3 Veddestavallen 1
15:00 Tullinge Triangel Pojkar FK - IK Sirius FK 1 - 5 Brantbrinks IP 2
16:30 IFK Lidingö FK - AIK FF Lidingövallen 2
P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2)
15:30 FC Djursholm - Vasalund IF 3 - 1 Djursholms IP 2
P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1)
17:00 Brommapojkarna DFF - Sollentuna FK Åkeshovs BP 1
P16 Nationell A3
18:30 IF Brommapojkarna - Örebro SK FK 3 - 2 Grimsta IP 1
P16 Nationell B5
13:00 Bele Barkarby FF - Järfälla FF 1 - 3 Strömvallen 1
Svenska Spel F19 Norra 2021
12:00 Älvsjö AIK FF - IF Brommapojkarna Älvsjö IP 1
13:00 Hammarby IF FF - Morön BK 8 - 3 Hammarby IP 1
15:00 Djurgårdens IF FF - AIK FF 2 - 2 Kristinebergs IP 1
F17 SM 2021 - Norra Svealand
13:00 IFK Stocksund - AIK FF Inst. Homecall Arena Danderyd 1
F17 SM 2021 - Mellersta Svealand
13:00 Sollentuna FK - KIF Örebro DFF Inst. Norrvikens IP 1
18:15 Hammarby IF FF - Gideonsbergs IF Inst. Hammarby IP 1
F17 SM 2021 - Södra Svealand
00:00 Boo FF - Västerås BK 30 Inst.
00:00 IFK Aspudden-Tellus - Tyresö FF Inst.
Damer div 2 östra Svealand
16:00 Karlbergs BK - Värmdö IF 5 - 2 Stadshagens IP 1
18:00 Lindhagen FF - Skogstorps GOIF 0 - 1 Essinge IP 1
Herrar 4 Norra
15:00 FC Djursholm - Bele Barkarby FF 0 - 4 Djursholms IP 1
16:00 Banjul FC - Kista SC 2 - 3 Knutby BP 1
Herrar 4 Mellersta
19:00 IFK Lidingö BK - Norrtulls SK Lidingövallen 2
Herrar 5 Norra
18:00 Turebergs IF - Storskogens SK 1 - 5 Norrvikens IP 1
Herrar 5 Södra
18:15 Rönninge/Salem Fotboll - Norsborg FC 0 - 2 Berga IP 1
19:00 FC Tyresö United - Tungelsta IF 1 - 1 Tyresövallen 2
Herrar 6 C
15:00 Torstens Lärjungar BK - Tekniska Högskolan FC 1 - 1 Breviks IP 1
18:00 Konglig Samhällsbyggnadssektion FC - IFK Lidingö FC 1 - 5 Östermalms IP 1
Herrar 7 A
15:30 Bällsta FF - Rydbo IF Bällstabergs BP 1
19:00 Ultimate Concern IF - Stocksunds IF Helenelunds IP 1
Herrar 7 B
15:00 Upplands-Bro United FK - Råsunda FC 2 - 1 Kungsängens IP 2
Herrar 7 C
20:00 IK Makkabi - Kungsholms FK Essinge IP 1
Herrar 7 D
20:00 FC Innerstan Stockholm - FC Boo Östermalms IP 1
20:00 SuS IF - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
Herrar 7 E
16:00 IK Sture - IF Söderkamraterna 2 - 2 Zinkensdamms IP 1
16:00 Solberga BK - BK Borsten 0 - 2 Solberga BP 1
19:00 Viking Södermalm BK - Los Ché IF 3 - 5 Hammarbyhöjdens BP 1
20:00 IF Atletico Camelen - SPIK Zinkensdamms IP 1
Herrar 7 F
16:00 Boo SK - Saltsjöbadens IF 1 - 5 Björknäs IP 1
Herrar Vet A
16:30 IF Wasa - Alianza IF Tallbohovs IP 1
18:00 Bollstanäs SK - Kallhälls FF 3 - 2 Bollstanäs IP 1
20:00 Sollentuna FK Y - Sollentuna FK X Norrvikens IP 1
Herrar Vet B
18:00 Hagalunds IS - Kofkella Kultur o IF 2 - 7 Råsunda IP 1
18:00 Iberoamericana IF - Brottby SK 3 - 4 Spånga IP 4
20:00 Vallentuna BK - Ursvik IK Vallentuna IP 2
Herrar Vet C
16:00 Munsö IF - Hässelby SK FF 1 - 1 Söderby 1
18:00 FK Bromma - Skå IK & Bygdegård 4 - 0 Ängby Södra BP 1
20:00 Polonia Falcons FF - Apollon Solna FK Åkeshovs BP 1
Herrar Vet D
18:00 IFK Aspudden-Tellus - Hägersten SK Aspuddens IP 1
20:00 FC Vantör - Gröndals IK Hagsätra IP 1
Herrar Vet E
14:00 Fittja IF - Los Copihues 1 - 0 Fittja BP 1
18:00 Arameisk-Syrianska IF - Tullinge TP FK Brunna IP 2
20:00 Solberga BK - Tullinge BK Solberga BP 1
Damer 3 A
16:00 IFK Aspudden-Tellus - Kungsängens IF 4 - 1 Aspuddens IP 1
16:00 Viggbyholms IK FF - Mariebergs SK 1 - 5 Hägernäs IP 1
18:00 Sundbybergs IK - Spånga IS FK 0 - 4 Sundbybergs IP 2
18:00 Vasastan BK - Essinge IK 6 - 1 Stadshagens IP 1
18:00 Åkersberga BK - IFK Stocksund 0 - 12 Österåkers Friidrottsarena
Damer 3 B
16:00 Ingarö IF - IFK Haninge Ingarö IP 1
18:30 Nacka Allstars DFF - Rågsveds IF 2 - 7 Myrsjö IP 1
19:00 Järla IF FK - Hanvikens SK Nacka IP 2
Damer 4 A
15:00 Ekerö IK - Reymersholms IK 1 - 3 Träkvistavallen 1
17:00 Ursvik IK - IFK Lidingö BK Örvallen 1
18:00 Vasalunds IF - Årsta FF 10 - 1 Skytteholms IP 2
Damer 4 B
16:00 Västerhaninge IF - IFK Tumba FK Hanvedens IP 1
17:00 Skå IK & Bygdegård - Västertorps BK 7 - 0 Svanängens IP 2
Damer 5 A
18:00 Erikslunds KF - Hässelby SK FF 2 - 3 Skarpäng 1
Damer 5 B
17:00 Gustavsbergs IF FK - Boo FK 0 - 11 Farstaborg 1
18:00 BK Träsket - Saltsjöbadens IF Zinkensdamms IP 1
18:00 Solberga BK - Norrtulls SK 2 - 1 Solberga BP 1
20:00 Tekniska Högskolan FC - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 2
Damer 5 C
16:00 Grödinge SK - Tullinge FF 0 - 1 Broängsplan 1
18:00 Vendelsö IK - Norsborg FC Haningevallen 1
SSD 2 Södra
18:00 Sätra SK - Segeltorps IF Sätra BP 1
SSH 2 Södra
19:00 Järla IF FK - IFK Aspudden-Tellus Nacka IP 1 (hall)
SSH 3 Norra
20:00 Som United Fotbollsförening - Reymersholms IK Knutby BP 1
20:00 Värtans IK - Kungsängens IF Hjorthagens IP 1
SSH 4 Södra
20:00 Tullinge Triangel Pojkar FK - Grödinge SK Brantbrinks IP 2
SSH 5 Norra
18:00 Edessa Syrianska KIF - Bollstanäs SK 1 Tallbohovs IP 1
19:30 Årsta FF - Åkersberga FC B Årstagårdens BP 1
SSH 5 Södra
16:00 Danderyds SK C - FC Brandbergen 1 - 5 Danderydsvallen 1
SSH 6 Norra
18:00 Hässelby SK FF - Alvik FC Hässelby Gårds BP 1
20:00 Tudor Arms FC - Skå IK & Bygdegård Tantolundens BP 1
SSH 7 Norra
18:00 Reymersholms IK D - IK Säbysjön Tantolundens BP 1
SSH 7 Södra
19:00 Tyresö FF C - Tullinge BK Tyresövallen 1
19:45 Skogås-Trångsunds FF - BK Gömmaren Nytorps Mosse IP 1
SSH 8 Norra
18:00 Qaran IKF - Norrtulls SK C WO (3 - 0) Knutby BP 1
SSH 8 Södra
18:00 Sköndals IK FK B - Sörskogens IF 5 - 6 Skarpnäcks SF 3
19:00 Bollmora Internacional IKF - Landsort Footballclub B Trollbäckens IP 2
F2005/2002- 1A
14:00 IK Frej Täby FF 1 - AIK FF 1 Vikingavallen/Täby IP 1
16:00 Täby FK 1 - Österåker/Åkersberga Utd. Tibblevallen (Täby SC 2)
F2005/2002- 2A
14:00 IF Brommapojkarna 6 - Enebybergs IF 1 5 - 5 Grimsta IP 2
14:00 Vallentuna BK DF - Sundbybergs IK Grön Vallentuna IP 2
F2005/2002- 2C
12:30 Telge United FF - Segeltorps IF Blå 5 - 1 Östertälje IP B, del 2
14:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - Örby IS Berga IP 1
15:00 Järla IF FK Svart - Älta IF 2 3 - 2 Nacka IP 2
16:00 Enskede IK - Skogås-Trångsunds FF Röd Hagsätra IP 1
F2005/2002- 3A
16:00 Sollentuna FK 1 - Norrtulls SK 2 2 - 0 Norrvikens IP 1
F2005/2002- 3B
11:30 Essinge IK DJ - IFK Aspudden-Tellus 1 2 - 3 Essinge IP 1
14:00 Hammarby IF FF 2005 - Huddinge IF 2 6 - 0 Kärrtorps IP 1
16:00 Reymersholms IK 1 - IF Brommapojkarna 2 2 - 0 Tantolundens BP 1
P2003/2002- 1A
17:00 Enebybergs IF 2 - AIK FF 1 2 - 2 Enebybergs IP 1
P2003/2002- 1B
18:00 IFK Tumba FK 1 - Älta IF 7 - 2 Storvretens BP 1
20:00 Enskede IK - Boo FF 1 Farsta IP 1
P2003/2002- 2A
18:00 FC Djursholm - Åkersberga BK Djursholms IP 2
18:00 IFK Vaxholm - Sollentuna FK P03 0 - 3 Vaxö IP 1
20:00 Täby FK 03:2 - IFK Lidingö FK S-3 Tibblevallen (Täby SC 2)
P2003/2002- 2B
12:00 Djurgårdens Talangfotbollsförening 4 - Skå IK & Bygdegård Hjorthagens IP 1
14:00 IF Söderkamraterna 1 - Ängby IF 1 Zinkensdamms IP 1
P2003/2002- 2C
13:00 Tungelsta IF 2 - Stuvsta IF 1 0 - 1 Tungelsta IP 1
14:00 Värmdö IF 2 - Stureby SK 1 8 - 2 Värmdövallen 1
20:00 IF Brommapojkarna 3 - Boo FF 3 Stora Mossens IP 1
P2004- 1A
15:00 FC Järfälla 1 - Vallentuna BK 2 Järfällavallen 1
18:15 Åkersberga BK Svart - Spånga IS FK Åkersberga IP 2
P2004- 1B
12:30 Enskede IK 1 - Bagarmossen Kärrtorp BK 4 - 2 Hagsätra IP 1
P2004- 2A
14:00 Hässelby SK FF 1 - IFK Lidingö FK Hässelby Gårds BP 1
18:00 Nockebyhovs IF - Rotebro IS FF 1 4 - 1 Blackeberg BP 1
P2004- 2B
16:15 Hammarby IF FF 3 vit - Boo FF 4 Skarpnäcks SF 3
18:00 IF Brommapojkarna 3 - Essinge IK 1 Stora Mossens IP 1
P2004- 2C
13:30 Västerhaninge IF - Boo FF 2 Hanvedens IP 2
15:00 Järla IF FK - Värmdö IF 2 5 - 1 Nacka IP 1 (hall)
15:00 Älta IF - Ingarö IF 2 8 - 2 Älta IP 1
P2004- 3A
13:00 Kallhälls FF Blå - Erikslunds KF 31 Bolindervallen 1
17:00 Danderyds SK FF 1 - Bele Barkarby FF 3 Enebybergs IP 2
19:30 IFK Viksjö HJ-U 2 - Stocksunds IF Gul Viksjövallen 2
P2005- 1A
12:00 Hässelby SK FF 1 - Essinge IK 1 0 - 5 Hässelby Gårds BP 1
12:00 Reymersholms IK 1 - Djurgårdens Talangfotbollsförening 2 Zinkensdamms IP 1
16:00 Brommapojkarna DFF 1 - Hammarby IF FF 8 grön 2 - 2 Grimsta IP 2
17:30 Årsta FF 1 - IF Brommapojkarna 2 Årstagårdens BP 1
P2005- 1B
14:00 AIK FF 2 - Älvsjö AIK FF 1 - 2 Skytteholms IP 2
P2005- 2A
14:00 Täby FK U - Kista SC KFUM 1 0 - 3 Tibblevallen (Täby SC 2)
16:00 Åkersberga BK Svart - Bro IK Margretelunds IP 2
19:30 Spånga IS FK 2 - Enebybergs IF 1 Spånga IP 4
P2005- 2B
13:00 IF Brommapojkarna 3 - Boo FF 3 Kälvesta BP 1
P2005- 2C
15:00 Vendelsö IK 1 - IFK Haninge 2 0 - 3 Haningevallen 1
P2005- 3A
13:15 Erikslunds KF 3 - IF Brommapojkarna 20 Skarpäng 1
16:00 IFK Lidingö FK N - IFK Vaxholm 0 - 1 Högsätra BP 1
P2005- 3B
11:00 Stocksunds IF Gul - Sollentuna FK Syd 2 - 4 Stockhagens IP 1
12:00 IF Brommapojkarna 12 - Reymersholms IK 2 11 - 1 Grimsta IP 2
14:00 Värtans IK 2 - Norrtulls SK 2 3 - 2 Hjorthagens IP 1
15:00 Gröndals IK 1 - Ekerö IK 2 Gröndals BP 1
P2005- 3C
12:00 Gustavsbergs IF FK U16 - Sickla IF 3 0 - 1 Farstaborg 1
14:00 Älvsjö AIK FF 3:2 - Vendelsö IK 2 Älvsjö IP 1
16:00 Stuvsta IF 2 - Tallkrogens IF Stuvsta IP 1
F2006- 1
09:00 Saltsjöbadens IF Vit - Sollentuna FK Akademi1 0 - 3 Saltsjöbadens IP 1
11:00 Bollstanäs SK Gul - Hammarby IF FF 1 0 - 3 Bollstanäs IP 1
16:00 IF Brommapojkarna 1 - Österåker/Åkersberga Utd. 1 - 1 Stora Mossens IP 1
F2006- 2A
09:30 FC Djursholm 1 - Hässelby SK FF 1 3 - 0 Djursholms IP 2
10:00 Vallentuna BK DF 1 - IFK Viksjö 1 2 - 0 Vallentuna IP 2
12:00 IK Frej Täby FF 1 - Ursvik IK Svart 0 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
F2006- 2B
09:00 Hammarby IF FF 2 - Årsta/Aspudden/Gröndal 1 - 1 Hammarby IP 1
13:30 Hanvikens SK - AIK FF 2 4 - 1 Trollbäckens IP 2
13:30 Sickla IF 1 - Älvsjö AIK FF 1 1 - 3 Nacka IP 1 (hall)
14:00 Reymersholms IK 1 - Sollentuna FK F06 1 2 - 1 Tantolundens BP 1
F2006- 3B
15:00 Saltsjöbadens IF Blå - Västerhaninge IF 2 - 1 Saltsjöbadens IP 1
P2006- 1A
Sollentuna FK Hel. 1 - AIK FF 1 Uppskj. Edsbergs Sportfält 3
14:15 Bollstanäs SK Gul - IK Frej Täby FF 1 Bollstanäs IP 1
16:00 IFK Österåker FK 1 - Sollentuna FK SPF 1 4 - 0 Åkersberga IP 2
P2006- 1B
12:00 AIK FF 2 - Sollentuna FK Norrv. 1 6 - 1 Skytteholms IP 2
16:00 IF Brommapojkarna 2 - Rönninge Salem Fotboll 1 Ängby IP 1
P2006- 2A
14:00 Sollentuna FK Nord 1 - IF Brommapojkarna 6 Edsbergs Sportfält 3
18:00 Djurgårdens IF FF 7 - Ursvik IK Svart Hjorthagens IP 1
P2006- 2B
12:00 Reymersholms IK 2 - Spånga IS FK 2 5 - 1 Tantolundens BP 1
13:00 Kungsängens IF 1 - IFK Viksjö 2 Kungsängens IP 2
17:00 Ekerö IK - Vasalund IF U2 3 - 6 Träkvistavallen 1
P2006- 2C
12:00 Jarlabergs IF Svart - Täby FK 51 Nacka IP 1 (hall)
14:00 IFK Aspudden-Tellus 2 - Saltsjöbadens IF 3 - 2 Aspuddens IP 1
P2006- 2D
11:00 Rågsveds IF 1 - Årsta FF 2 Hagsätra IP 1
12:00 Hanvikens SK Röd - Segeltorps IF Blå 0 - 4 Trollbäckens IP 2
P2006- 3B
10:30 Täby FK 41 - IF Brommapojkarna 5 2 - 4 Tibblevallen (Täby SC 2)
12:00 Sundbybergs IK Vit - Ängby IF 1 1 - 2 Sundbybergs IP 2
18:00 Boo FF 5 - AIK FF 3 Boovallen 2
P2006- 3C
12:30 IF Brommapojkarna 9 - Enskede IK 5 1 - 1 Stora Mossens IP 1
15:00 Sollentuna FK Nord 2 - Boo FF 7 Norrvikens IP 2 Hall
P2006- 3D
10:00 Hammarby IF FF 7 vit - Älta IF 2 1 - 1 Skarpnäcks SF 3
P2006- 3E
14:00 Nackdala AIS - Tungelsta IF 1 Broängsplan 1
18:00 Hammarby IF FF 2 vit - Tullinge BK Blå Kärrtorps IP 1
P2006- 4A
12:30 Spånga IS FK 4 - Bollstanäs SK Blå Spånga IP 4
16:00 Bele Barkarby FF 2 - Viggbyholms IK FF Strömvallen 1
P2006- 4B
09:30 Norrtulls SK 2 - FK Bromma Stadshagens IP 1
10:00 Danderyds SK FF Blå - Reymersholms IK 1 5 - 3 Enebybergs IP 2
14:00 BK Bussenhus Svart - IFK Lidingö FK 3 blå 5 - 6 Knutby BP 1
F2007- 1A
10:45 IFK Stocksund 1 - AIK FF 1 3 - 4 Homecall Arena Danderyd 1
15:00 Boo FF Blå - Sollentuna FK Akademi 4 - 1 Myrsjö IP 1
F2007- 1B
12:00 Värmdö IF Blå - Boo FF 1 4 - 0 Värmdövallen 1
13:30 Gröndals IK 1 - Hammarby IF FF 1 3 - 3 Gröndals BP 1
F2007- 2A
12:30 Ursvik IK Svart - Bollstanäs SK Gul OW (0 - 3) Ursviks IP 1
18:15 Viggbyholms IK FF Vit - IFK Österåker FK 1 Hägernäs IP 2
F2007- 2B
13:00 Sundbybergs IK Grön - Ängby IF 1 2 - 4 Örvallen 1
15:00 Stureby SK Lila - Vasalund IF 1 Stureby Skola BP 1
16:00 IFK Stocksund 3 - IF Brommapojkarna 2 Homecall Arena Danderyd 1
16:30 Djurgårdens IF FF 2 - Bagarmossen Kärrtorp BK grön Östermalms IP 1
F2007- 2C
15:30 Tyresö FF 1 - Ingarö IF 1 6 - 2 Tyresövallen 2
16:30 Stureby SK Rosa - Sickla IF Blå 3 - 5 Stureby Skola BP 1
F2007- 3A
12:00 IF Brommapojkarna 4 - Enebybergs IF 2 2 - 1 Vällingby BP 1
18:00 IFK Lidingö FK 9 vit - IFK Vaxholm 2 6 - 2 Högsätra BP 1
F2007- 3B
13:00 Ekerö IK - IF Brommapojkarna 3 2 - 3 Träkvistavallen 2
14:30 IFK Lidingö FK 3 - Kallhälls FF Blå Högsätra BP 1
15:00 Nockebyhovs IF 1 - Hässelby SK FF 1 3 - 5 Åkeshovs BP 1
F2007- 3C
11:30 Reymersholms IK 1 - Ingarö IF 2 4 - 2 Långholmens BP 1
12:00 Älta IF 1 - Essinge IK 1 WW (-3 - -3) Älta IP 1
F2007- 3D
12:00 Segeltorps IF Blå - Hanvikens SK Vit Segeltorps IP 1
15:30 Nynäshamns IF FK 1 - Vendelsö IK 2 4 - 0 Kvarnängens IP 2
18:00 Stuvsta IF 3 - Skogås-Trångsunds FF Blå 2 - 2 Stuvsta IP 1
F2007- 4A
12:45 IFK Vaxholm 1 - Kista SC KFUM 1 2 - 9 Vaxö IP 1
15:00 Djurgårdens IF FF 4 - Värtans IK 3 - 3 Östermalms IP 1
F2007- 4B
18:30 Karlbergs BK 1 - FK Bromma 1 Stadshagens IP 2
F2007- 4C
14:00 Skogås-Trångsunds FF - Boo FF 5 3 - 2 Nytorps Mosse IP 1
F2007- 4D
12:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 2 - Boo FF 6 4 - 3 Hägerstensåsens BP 1
15:30 Sätra SK - Stuvsta IF 4 Sätra BP 1
P2007- 1A
10:30 Åkersberga FC 1 - Täby FK FA Röllingby 1
12:00 Djurgårdens IF FF 2 - Maj FC 1 - 4 Östermalms IP 1
13:00 Viginti Quattuor FC F24 - FC Djursholm 1 6 - 3 Wasavallen 1
P2007- 1B
11:00 Hammarby IF FF 40 grön - Spånga IS FK 2 - 3 Eriksdals BP 1
11:30 IFK Lidingö FK - Bele Barkarby FF 1 Högsätra BP 1
13:30 IF Brommapojkarna 5 - Vasalund IF A Vällingby BP 1
17:00 Karlbergs BK Röd 1 - IFK Viksjö 1 1 - 6 Stadshagens IP 2
P2007- 1C
10:00 Hammarby IF FF 2 grön - Nacka FC 0 - 14 Kärrtorps IP 1
10:30 Sickla IF 1 - IF Brommapojkarna 3 Stavsborgs BP 1
12:00 Stureby SK Lila - Råsunda IS U14 2 - 4 Stureby Skola BP 1
P2007- 1D
09:00 IF Brommapojkarna 2 - FoC Farsta FF Röd 10 - 1 Stora Mossens IP 1
12:30 IFK Stockholm FK 1 - FC Vantör P2007 Vårbergs IP 2
P2007- 2A
15:00 Bro IK Vit - Vallentuna BK 1 3 - 0 Bro IP 2
15:00 IK Frej Täby FF 1 - AIK FF 5 Vikingavallen/Täby IP 2
P2007- 2B
13:00 IFK Lidingö FK 2 - AIK FF 4 Lidingövallen 2
15:00 Vasalund IF Röd - Täby FK 41 1 - 7 Råsunda IP 1
15:30 Norrtulls SK 1 - Ursvik IK Svart 3 - 4 Stadshagens IP 2
P2007- 2C
13:00 Täby FK 51 - Skå IK & Bygdegård 1 0 - 4 Näsbydal 1
17:00 Sollentuna FK Syd 1 - Hässelby SK FF 1 2 - 5 Helenelunds IP 1
P2007- 2D
10:30 Djurgårdens IF FF 5 - Karlbergs BK Röd 2 1 - 3 Östermalms IP 1
10:30 Gröndals IK Svart - Huddinge IF P07:5-1 Gröndals BP 1
13:30 AIK FF 3 - Hammarby IF FF 12 grön 1 - 5 Råsunda IP 1
16:30 IFK Aspudden-Tellus 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 2 Kämpetorps BP 1
P2007- 2E
13:00 Ingarö IF Gul - Espanyol Academy IF Blå Ösby BP 1
P2007- 2F
17:00 Tyresö FF 1 - Västerhaninge IF 6 - 1 Tyresövallen 2
P2007- 2G
14:00 Arameisk-Syrianska IF 1 - Stuvsta IF 2 Brunna IP 2
P2007- 3A
09:00 Djurgårdens IF FF 8 - IFK Lidingö FK 13 vit 2 - 6 Östermalms IP 1
12:00 Bällsta FF Grön - IF Brommapojkarna 13 1 - 2 Bällstabergs BP 1
18:15 Sollentuna FK Nord 3 - Täby FK 22 4 - 5 Norrvikens IP 2 Hall
P2007- 3B
13:30 Sollentuna FK Syd 2 - AIK FF 6 Helenelunds IP 1
P2007- 3C
11:00 Sollentuna FK Mitt 1 - Vällingby AIK 1 Norrvikens IP 2 Hall
14:30 Ekerö IK 2 - Bele Barkarby FF 2 2 - 1 Träkvistavallen 2
P2007- 3D
10:45 Spånga IS FK 3 - IFK Aspudden-Tellus 2 4 - 12 Spånga IP 4
11:30 Sundbybergs IK Grön - Djurgårdens IF FF 10 5 - 3 Örvallen 1
14:00 Karlbergs BK Grön - Vasalund IF 11 0 - 6 Stadshagens IP 2
P2007- 3E
10:30 Älta IF gul - Årsta FF 1 5 - 4 Älta IP 1
14:00 Gustavsbergs IF FK Svart - Sickla IF 4 3 - 2 Farstaborg 1
16:00 Bagarmossen Kärrtorp BK 2 - Värmdö IF Blå 1 - 1 Kärrtorps IP 1
P2007- 3G
09:00 Rönninge Salem Fotboll 2 - Grödinge SK Grön 3 - 4 Berga IP 1
P2007- 4A
13:30 Bällsta FF Vit - IFK Österåker FK 3 Bällstabergs BP 1
13:30 Enebybergs IF 2 - Djurgårdens IF FF 12 Enebybergs IP 2
P2007- 4B
12:30 Bromstens IK 2007 - Göta Traneberg IK 4 - 4 Bromstens IP 2
16:00 Ekerö IK 4 - Kallhälls FF Vit 5 - 0 Träkvistavallen 2
P2007- 4D
12:00 Spårvägens FF vit - Älta IF vit 4 - 5 Skarpnäcks SF 3
13:30 Stureby SK Grön - Reymersholms IK 1 0 - 1 Stureby Skola BP 1
14:15 IFK Haninge 3 - Bagarmossen Kärrtorp BK 3 Torvalla IP 3
18:00 Enskede IK Blå - Boo FF 3 4 - 1 Enskede IP 3
P2007- 4E
16:00 Tullinge Triangel Pojkar FK Vit - FoC Farsta FF Vit Brantbrinks IP 1
16:30 Vårby Gårds IF Grön - Rönninge Salem Fotboll 3 9 - 7 Vårbyparkens BP 1
17:00 Boo FF 6 - Älvsjö AIK FF Röd Skuru IP 1
P2007- 5B
12:30 Ingarö IF Vit - Saltsjöbadens IF Blå 1 - 2 Ingarö IP 2
F2008- 1A
18:15 Täby FK 31 - Hammarby IF FF 1 svart Tibblevallen (Täby SC) 21
F2008- 1B
12:30 Hammarby IF FF 1 grön - IFK Lidingö FK 5 - 2 Eriksdals BP 1
F2008- 2A
10:00 IFK Lidingö FK 5 vit - Ekerö IK 1 Lidingövallen 21
15:30 Bollstanäs SK Gul - AIK FF 2 Bollstanäs IP 2
16:00 IF Brommapojkarna 5 - Sollentuna FK TegelV 1 4 - 0 Olovslunds BP 1
F2008- 3A
12:00 Enebybergs IF 1 - Sundbybergs IK Grön 5 - 1 Enebybergs IP 2
13:00 Sollentuna FK TegelV 2 - Täby FK 41 Edsbergs Sportfält 21
15:00 Runby IF - IFK Vaxholm Runby IP 1
16:00 Rotebro IS FF 1 - Danderyds SK FF Blå Skinnaråsens IP 21
F2008- 3B
11:00 Bele Barkarby FF 2 - Täby FK 32 Veddestavallen 2
11:00 Kallhälls FF Blå - Enebybergs IF 2 1 - 2 Bolindervallen 2
13:30 Ekerö IK 2 - Vallentuna BK DF 3 2 - 5 Träkvistavallen 11
F2008- 3C
13:00 Reymersholms IK 1 - Ängby IF 2 Långholmens BP 1
13:00 Stuvsta IF 3 - IFK Aspudden-Tellus 1 3 - 2 Stuvsta IP 11
15:00 Enskede IK Blå 2 - Sickla IF Vit 1 - 0 Enskede IP 3
F2008- 3D
09:00 Boo FF 2 - Värmdö IF Vit 0 - 6 Nacka IP 22
09:00 Älta IF 2 - Hanvikens SK 1 3 - 3 Älta IP 12
13:30 Vendelsö IK Blå - Saltsjöbadens IF Vit Svartbäckens BP 1
F2008- 3E
09:00 Boo FF 3 - Segeltorps IF Blå 0 - 4 Myrsjö IP 11
10:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - Stockholm Södra FF 1 4 - 0