Hoppa till sidans innehåll

Team Hudik 1 och Söderhamns FF årets vinnare

09 JAN 2013 17:41
Söderhamns FF och Team Hudik 1 blev årets vinnare av Intersport Cup.
Vi gratulerar vinnarna och önskar dem åter nästa år.
Det har varit en succéartad turnering i nya Camp Igge Arena. Mycket publik, spännande matcher och en ny typ av inomhusfotboll i en suverän arena.
  • Uppdaterad: 24 APR 2018 10:43

Spelprogram Intersport Cup 2013








Gruppspel fredag 25 januari  


 
Nr   Tid Grp     Resultat
1 H 18.00 A HuFF Nordanstig  1-1
2 H 18.30 A Delsbo 2 Stugsund  2-3
3 D 19.00 F Team Hudik 1 Igges./Enånger  2-1
4 D 19.30 F Norrala Delsbo  1-1
5 H 20.00 B Strand 2 Näsviken  0-1
6 H 20.30 B Bergvik Söderhamn  1-8
7 H 21.00 A Delsbo 2 HuFF  3-8
8 H 21.30 A Stugsund  Nordanstig  0-1
9 D 22.00 F Norrala Team Hudik 1  2-4
10 D 22.30 F Delsbo  Igges./Enånger  1-1
11 H 23.00 B Bergvik Strand 2  2-2
12 H 23.30 B Söderhamn Näsviken  2-2
13 H 00.00 A Nordanstig Delsbo  6-0
14 H 00.30 A HuFF Stugsund  4-1
15 D 01.00 F Igges./Enånger Norrala  3-0
16 D 01.30 F Team Hudik 1 Delsbo  1-1
17 H 02.00 B Näsviken Bergvik  2-1
18 H 02.30 B Strand 2 Söderhamn  1-2
             
        Grupp A (H)
   
        HuFF 3  13-5 7  
        Nordanstig 3   8-1  7
 
        Stugsunds IK 3   4-7  3  
        Delsbo 2 3  5-17 0  
             
        Grupp B (H)
   
        Söderhamns FF 3 12-4  7
 
        Näsvikens IK 3  5-3   7
 
        Strand 2 3  3-5   1
 
        IFK Bergvik 3  4-12 1
 
             
        Grupp F (D)
   
        Team Hudik 1 3  7-4   7
 
        Iggesund/Enån
3  5-3   4
 
        Delsbo
3  3-3   3
 
        Norrala 3  3-8   1
 

 

 








Gruppspel Lördag 26 januari

19 H 09.00 E Delsbo 1 Ilsbo 0-0
20 H 09.30 E Hög Norrala 0-1 
21 H 10.00 C Kubikenborg Forsa 3-1 
22 H 10.30 C Vismarå Ljusdal 4-1 
23 H 11.00 E Ilsbo Strand 1 1-2 
24 H 11.30 E Norrala Delsbo 1 1-2 
25 H 12.00 C Vismarå Kubikenborg 1-1
26 H 12.30 C Ljusdal Forsa 1-2
27 H 13.00 E Strand 1 Hög 5-0
28 H 13.30 E Ilsbo Norrala 3-3
29 H 14.00 C Forsa Vismarå 3-3
30 H 14.30 C Kubikenborg Ljusdal 5-2
31 H 15.00 E Delsbo 1 Hög 2-1
32 H 15.30 E Norrala Strand 1 2-6
33 D 16.00 G Ljusdal Team Hudik 2 3-0
34 D 16.30 G Vallvik Njutånger 2-0
35 H 17.00 E Hög Ilsbo 2-2
36 H 17.30 E Strand 1 Delsbo 1 1-0
37 D 18.00 G Team Hudik 2 Hög 0-1
38 D 18.30 G Njutånger Ljusdal 1-4
39 H 19.00 D Trönö Iggesund 3-2
40 H 19.30 D Enånger Essvik 1-1
41 D 20.00 G Hög Vallvik 0-0
42 D 20.30 G Team Hudik 2 Njutånger 1-1
43 H 21.00 D Enånger Trönö 3-3
44 H 21.30 D Essvik Iggesund 2-1
45 D 22.00 G Ljusdal Vallvik 2-0
46 D 22.30 G Njutånger Hög 1-5
47 H 23.00 D Iggesund Enånger 4-0
48 H 23.30 D Trönö Essvik 2-0
49 D 00.00 G Vallvik Team Hudik 2 2-0
50 D 00.30 G Hög Ljusdal 1-0
             
      Grupp C  H
  Grupp D (H)
 
      Kubikenborg
 3  9-4   7
Trönö IK 3  8-5  7
      BK Vismarå  3  8-5   5
Essvik AIF 3  3-4  4
      Forsa IF  3  6-7   4
Iggesunds IK
3  7-5  3



Ljusdals IF
 3  4-11 0
Enångers IK
3  4-8  2
             
      Grupp E  H
  Grupp G  (D)
 
      Strand 1
 4  14-3 12
Högs SK
4 7-1 10
      Delsbo 1
 4  4-3    7
Ljusdals IF
4 9-2   9
     

Norrala

 4  7-11  4
Vallviks IK
4 4-2   7
      Ilsbo SK
 4  6-7    3
Njutångers IF
4 3-12 1
      Högs SK  4  3-10  1
Team Hudik 2
4  1-7  1
             
Kval- och finalspel Söndag 27 januari

51 H 9.00  A-C Nordanstigs FF
Näsvikens IK
3-2
52 H 9.30  A-C BK Vismarå
Nordanstigs FF
3-2
53 H 10.00  A-C Näsviken IK
BK Vismarå
1-5
54 H 10.30  D-E Essvik AIF
Delsbo 1
1-2
Kvartsfinaler Herrar


55 H 11.00
HuFF Kubikenborgs IF
5-3
56 H 11.30  Strands IF 1
BK Vismarå
1-2
57 H 12.15
Trönö IK
Nordanstigs FF
4-6
58 H 12.45
SöderhamnsFF
Delsbo IF 1
4-0
Semifinaler damer och herrar

59 D 13.30
Team Hudik 1
Ljusdals IF
3-1
60 D 14.10
Högs SK
Iggesund/Enånger
1-2
61 H 14.50
HuFF BK Vismarå
5-1
62 H 15.30
Nordanstigs FF
Söderhamns FF
0-6
Finaler damer och herrar

63 D 16.10
Team Hudik 1
Iggesund/Enånger
2-0
64 H 16.40
HuFF
Söderhamns FF
1-4
           
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             








 

             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
         
 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             







 

             
             
             
             
 


             
             
             
             
 

             
             
             
             
 

             
             















 


 

             
             
             
             
                             
                             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             







                 

             
             
             
             
             
             
             
             
             























 


 


             







             







             
             
             
             
             
             
                             
25 H 12.00 C Vismarå Kubikenborg  







26 H 12.30 C Ljusdal Forsa  
 

27 H 13.00 E Strand 1 Hög  
             
28 H 13.30 E Ilsbo Norrala  
             
29 H 14.00 C Forsa Vismarå  
             
30 H 14.30 C Kubikenborg Ljusdal  
             
31 H 15.00 E Delsbo 1 Hög  







32 H 15.30 E Norrala Strand 1  
 

33 D 16.00 G Ljusdal Team Hudik 2  
             
34 D 16.30 G Vallvik Njutånger  
             
35 H 17.00 E Hög Ilsbo  







36 H 17.30 E Strand 1 Delsbo 1  







37 D 18.00 G Team Hudik 2 Hög  







38 D 18.30 G Njutånger Ljusdal  







39 H 19.00 D Trönö Iggesund  







Skribent: Härje Lindgren





 


 

 

 

Postadress:
Hudiksvalls FF - Fotboll
Köpmanbergsvägen 1
82450 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0702517314
E-post: This is a mailto link

Se all info