Bockarna silver_Rityta 1

För Hälsingland - Mot framtiden

Vecka 23

Stötta våra fotbollsungdomar och A-lag i kommunen genom ett besök på deras match. Söndagen den 11 juni spelar Hudiksvalls FF borta mot FC Järfälla

ONSDAG 7/6

Glysis Sparbanken Arena

Klockan 20:00 – Svenska Cupen omgång 1: IF Team Hudik vs Gefle IF

Delsbo IP

Klockan 18:00 – F 14: Delsbo IF vs Högs SK

Kungsvallen

Klockan 18:30 – P 13 HFF Cup grupp C: Högs SK vs Stugsunds IK

Klockan 19:00 – Dam div 4: Högs SK vs Nordanstigs FF

Movallen

Klockan 19:00 – Herr div 4: Iggesunds IK vs Forsa IF

Skarplycka IP

Klockan 19:00 – Herr div 5: Njutångers IF Fotboll vs Ljusne AIK FF

Åkernäsparken

Klockan 19:00 – P 14: Forsa IF vs Strands IF Röd

TORSDAG 8/6

Brovallen

Klockan 19:00 – Herr div 5: Enångers IK vs Föne IK

Movallen

Klockan 18:30 – P 08: Iggesunds IK vs Rengsjö SK

LÖRDAG 10/6

Glysis Sparbanken Arena

Klockan 08:00 – Poolspel P 12: Strands IF vs Norrala IF

Klockan 13:00 – P 19 div 1: Strands IF vs Vallentuna BK

Klockan 16:00 – Herr div 4: Strands IF vs Ljusdals IF

Björkberg

Klockan 13:00 – F 15/2008: IF Team Hudik vs Kilafors IF

Delsbo IP

Klockan 14:00 – Herr div 4: Delsbo IF vs Norrala IF

Kungsvallen

Klockan 09:00: Träningsmatcher P 9: Högs SK vs Strands IF

Tunet

Klockan 13:00 – Dam div 2: Näsvikens IK vs Valbo FF

Ullsäter

Klockan 09:00 – Poolspel PF 11 & PF10: Strands IF vs Forsa IF

Åkernäsparken

Klockan 13:00 – Herr div 4: Forsa IF vs Söderhamns FF

SÖNDAG 11/6

Glysis Sparbanken Arena

Klockan 13:00 – P 15: Strands IF vs Sidsjö-Böle IF

Klockan 15:30 – Dam div 2: IF Team Hudik vs Kungsnäs FC

Berlocksparken

Klockan 12:00 – F 12: Forsa IF vs Ljusdals IF

Björkberg

Klockan 13:30 – F 13: IF Team Hudik vs Ljusdals IF

Klockan 15:30 – F 13: IF Team Hudik 10 vs Norrala IF

Klockan 15:30 – P 14: Strands IF vs Edsbyns IF FF

Brovallen

Klockan 11:00 – P 14: Enångers IK vs Ljusdals IF

Delsbo IP

Klockan 16:00 – Dam div 4: Delsbo IF vs Näsvikens IK

Tunet

Klockan 12:00 – Poolspel PF 14/15

Vesslamon

Klockan 16:00 – Herr div 6: Bjuråkers GIF vs Trönö IK

Åkernäsparken

Klockan 15:00 – Herr div 6: Forsa IF vs IFK Bergvik

Klockan 19:00 – P 14 Hälsingecupen grupp B: Forsa IF vs Stugsunds IK